אודות רמי פלר

רמי פלר הוא איש עסקים, מנכ"ל חברת RCS, אדם דתי ובנו של רון פלר ז"ל – פרופסור למדעים ומכונות חקלאיות ובעל אות גיבור ישראל ממלחמת העצמאות.

רמי פלר החל את דרכו בעסקים כשסיים את השירות הצבאי בחיל הים. ב-1975 ניהל עסק מוצלח מאוד למכירת מערכות סטריאו ביתיות שהלך והתפתח במהירות רבה, כך שכבר בגיל 23 הצליח לבנות לעצמו עסק מוצלח ומכניס שהעניק לו עושר רב.

בשלב זה, כאשר היה בשיא הצלחתו החלו להתעורר בליבו של פלר מחשבות לגבי הסיבה האמתית בגינה האדם בא לעולם. למרות העושר והכוח העצום שצבר בגיל כה צעיר, הוא הבין בתוך תוכו שצבירת כסף אינה הסיבה לכך ויצא לדרך על מנת לחפש את דרכו בחיים.

אז מי זה רמי פלר? פלר עבר תחנות רבות בנתיב החיפוש הארוך, ובד בבד המשיך לפעול בעולם העסקי ולטפל בהצלחה גם במשבר רציני שפקד את החברה באותן שנים. אחת הדרכים שבה בחר פלר בחיפושיו אחר משמעות, היא לימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, אך גם שם לא מצא תשובות לשאלות הבסיסיות שהעסיקו את מחשבותיו. כתוצאה מכך יצא לבדוק אידיאולוגיות של כתות שונות שפועלות בארץ, אבל למרבה המזל לא הצטרף לאף אחת מהן לאחר שגילה את הרמאות שבהן.

הפעם הראשונה שבה פלר חש שהוא אכן מתחיל לעלות על דרך נכונה ובטוחה שתיתן מענה לשאלות שמציקות לו, היתה כשפגש באילן אשכנזי. פלר היה אז בן 28 והתרשם עמוקות מהידע הנרחב של אשכנזי ביהדות, ומהשיעורים שהעביר בתל אביב על ספרו החשוב של הרמח"ל (רבי משה חיים לוצטו), "מסילת ישרים".

פלר, שמכריז על עצמו כעל "אוטודידקט", בחר גם בתחילת דרכו אל היהדות, ללמוד מכול מי שאפשר, וכך השתתף בחברותא בבני ברק או בלימודים בשבתות אצל רבנים שונים בירושלים.

בסביבות גיל 30, כשהשתתף בסמינר שערך ארגון "ערכים", פגש את הרב זלושינסקי שהציע לו ללמוד באופן מסודר יותר ב"נתיבות עולם", מקום לימוד עם שיעורים ותכניות לימוד מסודרים. פלר, אמנם לא למד במוסד זה לימודי יום מלאים, אבל נהג להצטרף לחברותות במהלך היום.

בשנת 1995 יסד את קבוצת RCS (Rampal Cellular Stockmarket), שהיתה אחת החברות הראשונות שעסקה בתחום הסחר במכשירי טלפון ניידים. מאז ועד היום הפכה קבוצת RCS לארגון מוביל ומרכזי בסחר הבינלאומי בתחום זה.

היום, עומד רמי פלר בראש קבוצה בינלאומית גדולה שעוסקת בתחום המסחר בטלפונים סלולאריים ובמכשירי אלקטרוניקה אחרים. לקבוצה יש מספר חברות בנות, כמו חברת RCS Solar, מפיצה בינלאומית של פנלים, סוללות סולריים פוטו וולטאיים וממירים. חברה זו היא מפיצה עולמית של ממירים, אחסון אנרגיה ולוחות PV בכול אירופה, עם שותפים עסקיים רבים ואינספור אנשי קשר פעילים שכלולים במסד הנתונים של החברה. חברת RCS Solar מפיצה מותגים גדולים בתחום, כמו: Suntech, Trina, Canadian Solar ועוד.

רמי פלר נשוי ואב לחמישה ילדים. ביתם של בני המשפחה בבני ברק מחזיק כולל לתלמוד תורה ובית כנסת. בני הזוג נוהגים לתרום ביד נדיבה והקימו לשם כך חברת בת "מפעלי חסד" שמנוהלת על ידי שליחי ציבור ורבנים ותורמת ליתומים, אלמנות ונזקקים.
רמי פלר

 

 

 

 

 

 

 

רמי פלר בתקשרות

  1. Rami Feller On RCS Blog

  2. Rami Feller On Youtube
  3. Rami Feller On Zoominfo